top of page

KATEGORIE

KATEGORIE

Fauda. פאודה‎. فوضى.‎ Chaos...

Netflix skrývá spoustu klenotů. A seriál Fauda k nim rozhodně patří. Napínavá akce zasazená na Západní břeh Jordánu. Všudypřítomný prach, písek a horký vzduch se v ní mísí s neustále hrozící smrtí, která tu číhá doslova na každém rohu. Ať už jsou to bojovníci pod vlajkou Hamás, fanatici tíhnoucí k ISIS anebo bublající konflikty ve vlastních řadách.


A ačkoliv je produkce izraelská, nečekejte tu černobílé podání reality. Židovští agenti - protagonisti - mají své černé stránky a rozhodně nejsou hrdinové, které by mohl člověk obdivovat. Stejně tak jejich antagonisti nejsou jen hloupé karikatury zla. Mají své motivace a vývoj, a i když nesouhlasíme s jejich jednáním, chápeme, odkud se bere. Jestliže se říká, že zlo plodí jen další zlo, tak tady to platí na sto procent.


Sympatické herecké osazenstvo má naštěstí spoustu prostoru se projevit díky nápaditému scénáři a dobře napsaným dialogům. A akční scény hravě strčí do kapsy mnohem nákladnější americké produkce. Sečteno podtrženo: kvalitní série, která vás lehce vtáhne a do posledního dílu udrží v napětí. Už teď se těším na další řadu.

Štítky:

Comments


Zpět na kategorie

bottom of page